Konkurs ekologiczny Łap Deszcz rozstrzygnięto

Z przyjemnością informujemy, że konkurs ekologiczny „ŁAP DESZCZ” został rozstrzygnięty. 

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za wzięcie udziału w konkursie. Miło nam, że tak wielu mieszkańców korzysta z zalet gromadzenia deszczówki, a przy tym chroni środowisko naturalne.  Uczestnicy zaskoczyli nas kreatywnymi pomysłami w jaki gospodarują wodę deszczową oraz ekologicznymi rozwiązaniami zastosowanymi na swoich posesjach i ogródkach działkowych. Po długich obradach Komisja Konkursowa postanowiła wybrać następujących laureatów:

I miejsce – Jerzy Nawrocki

II miejsce – Danuta i Kazimierz Karalusowie

III miejsce – Barbara Szymańska

Wyróżnienie:

I wyróżnienie – Katarzyna Pawlata

II wyróżnienie – Elżbieta Kłosińska

Zwycięzcy otrzymają nagrody główne wg regulaminu konkursu ekologicznego „ŁAP DESZCZ”. Dodatkowo dla osób wyróżnionych Zakład Wodociągów i Kanalizacji „WOD-KAN” oraz Urząd Miasta Skierniewice przygotował drobne upominki. Dzięki zaangażowaniu Polskiemu Związkowi Działkowców Okręg Łódzki do wszystkich uczestników konkursu trafi prenumeratę czasopisma „Działkowiec”.

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom oraz dziękujemy wszystkim uczestnikom, którzy podjęli wyzwanie i wzięli udział w konkursie. Zachęcamy do wzięcia udziału w kolejnych edycjach. Warto oszczędzać wodę i korzystać z deszczówki w swoim domu.

Na zdjęciu brązowa rynna, pod nią podstawiony brązowy zbiornik na deszczówkę w kształcie dzbana/amfory, obok zbiornika różowe kwiaty w doniczkach i brązowa konewka

Kolejne środki płyną do WOD-KANu

24.03.2021 r.

Na zdjęciu przedstawiciele Zakładu Wociągów i Kanalizacji WOD-KAN Dyrektor ds. ekonomicznych Jolanta Gajda, Prezes Zarządu Jacek Pełka, podpisujący umowę, po prawej stronie Zastępcę Prezesa Zarządu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej - Artura Michalskiego, w tle roll up z logo wodkan i kamerowozem

W poniedziałek, 22 marca 2021 roku  odbyło się uroczyste podpisanie umów z Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej reprezentowanym przez Zastępcę Prezesa Zarządu Artura Michalskiego. W wydarzeniu wziął udział Prezydent Miasta Skierniewice Krzysztof Jażdżyk.

Umowy dotyczą dofinansowania w formie pożyczki przedsięwzięcia pod nazwą „Uporządkowanie gospodarki wodno- ściekowej w mieście Skierniewice- etap III” oraz przedsięwzięcia „Budowa trzech ujęć wód podziemnych na terenie miasta Skierniewice” celem uzupełnienia wkładu własnego Zakładu Wodociągów i Kanalizacji „WOD-KAN” sp. z o.o.

Czytaj więcej...

Nowy samochód specjalistyczny

 

Zakład Wodociągów i Kanalizacji „WOD-KAN” sp. z o.o. wzbogacił swoją flotę samochodową o nową wywrotkę trzyosiową. Samochód będzie przeznaczony do wywozu komunalnego osadu ściekowego do rolniczego wykorzystania oraz posłuży przy usuwaniu awarii sieci wod-kan. Dopuszczalna masa ładowności nowego pojazdu marki MAN wynosi 14 500 kg.

To nie koniec nowości. Spółka ZWiK „WOD-KAN” dokonała zakupu jeszcze dwóch samochodów specjalistycznych. W najbliższym czasie na drogach miasta Skierniewice, będzie można dostrzec nowy pojazd specjalistyczny marki Renault, który będzie wspierał brygadę działu sieci przy naprawie uszkodzonych nawierzchni drogowych podczas usuwania awarii sieci wod-kan. Dodatkowo auto będzie przeznaczone do wykonywania napraw cząstkowych nawierzchni drogowych zdegradowanych po okresie zimy na terenie miasta Skierniewice. W czerwcu zaś do Zakładu Wodociągów i Kanalizacji „WOD-KAN” zostanie dostarczony samochód specjalistyczny z mobilnym warsztatem technicznym dedykowany do eksploatacji przepompowni ścieków. Więcej szczegółów na temat zakupu nowych aut przekażemy Państwu już niebawem.

Na zdjęciu zielony samochód wywrtoka  marki man, widać kabine kierowcy, pod kątem przyczepa wywrotki, w tle siedziba spółki