Nowa inwestycja w ul. Brzechwy

22.02.2021 r.

Zakład Wodociągów i Kanalizacji „WOD-KAN” sp. z o.o. rozpoczął realizację kolejnej inwestycji finansowanej z środków własnych. Mimo niesprzyjających warunków pogodowych, trwają prace budowlane w ulicy Brzechwy.

Zadanie obejmuje budowę sieci kanalizacji sanitarnej o łącznej długości ok. 262,5 m oraz budowę sieci wodociągowej o łącznej długości ok. 198 m. Planuje się wykonanie prac tradycyjną metodą wykopów otwartych oraz metodą przewiertu sterowanego, będącą technologią umożliwiającą budowę bez konieczności wykonywania rozkopów.

Inwestycja zostanie zrealizowana w sposób kompleksowy w koordynacji z Urzędem Miasta Skierniewice. Równolegle z budową sieci kanalizacji sanitarnej oraz sieci wodociągowej będą prowadzone prace przy budowie sieci kanalizacji deszczowej.

Po zakończeniu robót sanitarnych, Wykonawca drogowy, wyłoniony przez Urząd Miasta, wykona nawierzchnię ulicy.

Będziemy informować na bieżąco o postępach prac.

Zdalny system odczytu wodomierzy

12.02.2021 r.

Zakład Wodociągów i Kanalizacji „WOD-KAN” sp. z o.o. jest w trakcie wdrażania systemu radiowego odczytu wodomierzy.

Z uwagi na trudne warunki pogodowe, Dział Sieci ogranicza prace w terenie na rzecz wymiany wodomierzy, w których dobiega termin legalizacji. W miejscach gdzie nie ma jeszcze zdalnego odczytu, montowane są moduły-nakładki pozwalające na zdalny odczyt wodomierzy. W związku z powyższym zwracamy się z uprzejmą prośbą do Mieszkańców o wyrozumiałość i udostępnianie pomieszczeń przy zachowaniu maksymalnych środków ostrożności i zasad bezpieczeństwa w dobie pandemii.

System radiowego odczytu wodomierzy pozwala na zdalne sprawdzenie stanu liczników wodomierzy. Opiera się na przesyłaniu danych o zużyciu wody za pośrednictwem fal radiowych. Następnie dane zostają przeanalizowane w siedzibie Spółki i na ich podstawie generuje się fakturę.

Dzięki radiowemu odczytowi wodomierzy wyeliminowany zostaje problem braku danych z powodu nieobecności lokatora i dostępu do liczników. Technologia zdalnego odczytu pozwala na zbieranie danych o zużyciu wody bez konieczności wejścia do budynku, czy na teren posesji. W związku z powyższym wizyty inkasentów będą sporadyczne.

Źródło zdjęcia: Diehl Metering

Na zdjęciu dwa wodomierze na tle niebieskiej wody

FAKTURY BEZ DRUKU PRZELEWU

10.02.2021 r.

Zakład Wodociągów i Kanalizacji „WOD-KAN” sp. z o.o., w trosce o ochronę środowiska naturalnego, jako przedsiębiorstwo wspierające działania proekologiczne, rezygnuje z drukowania przekazów przelewu dołączanych do faktur.

Rocznie na same druki przelewu wykorzystujemy 72 ryzy papieru A4, czyli aż 180 kg papieru, do produkcji którego potrzeba około 3 drzew.

Jest to kolejny etap w drodze do kształtowania wszelkich działań, tak, aby były one zgodne z zasadami poszanowania środowiska.

Grafika zawiera zdjęcie druku blankietu przekazu bankowego i strzałką w prawo skierowane jest na drzewa

Przyłącza kanalizacyjne

08.02.2021r.

Przyłącza kanalizacyjne z dofinansowaniem to temat jutrzejszej audycji samorządowej w radiu RSC.

Przedstawiciele naszej Spółki mieli przyjemność gościć w studiu Radia RSC.

Z Dyrektorem Technicznym Tomaszem Dudą, Kierownikiem Działu Sieci Mariolą Dąbrowską
i Agnieszką Łopatecką przedstawicielką Wydziału Pozyskiwania Zewnętrznych Środków Finansowych Urzędu Miasta rozmawiał Maciej Bąba.

Zapraszamy do wysłuchania programu w dniu 09.02.2021 r. (wtorek) o godzinie 10:40.